דני תורג'מן קבלן שיפוצים

tourgeman-renovations

שיפוצניק מומלץ - קבלן שיפוצים מומלץ במרכז והשפלה

כדי ששיפוצניק יהיה הכי טוב שיש הוא צריך לענות להרבה הגדרות הוא צריך להיות אמין, מקצועי, מנוסה, זול, אך את כל אלו אפשר לסכם במילה אחת: מומלץ. אם ממליצים עליו כנראה שהוא עושה עבודה ומשתלמת וזה בדיוק הזמן להבין כיצד נמצא אותם וכיצד נבדוק אותם.

בדקו חוות דעת ואת אמינותן(שהן לא מפוברקות)

אם אתם רוצים לדעת מי מהשיפוצניקים מומלץ או לא אתם צריכים לחפש באינטרנט המלצות. בסופו של דבר ההמלצות מגיעות מלקוחות קודמים ולכן זה אומר שהשיפוצניק באמת עשה עבודה טובה. לפני שאתם ממהרים לשפוט חשוב מאוד שתבדקו את האמינות של ההמלצות הללו. היכן הן יתפרסמו? יכול להיות שההמלצות מפורסמות באתר שלו ולכן זה לא כל כך אמין. כמו כן בדקו את התאריך שבהן פורסמו ההמלצות כי יכול להיות שעבר כבר זמן מה ואין לו המלצות עדכניות. גם בחינת תוכן ההמלצות יכול להסביר לכם עד כמה הן אמינות הרי אם תמיד משתמשים באותן מלים זה די מוזר.

תשוחחו עמו בטלפון ותחליטו

אחרי שקראתם המלצות על אותו שיפוצניק של עבודות גבס מומלץ כדאי לשוחח עמו בטלפון. שיפוצניק מומלץ ירשים אתכם כבר בשיחת הטלפון ויסביר לכם את כל הפרטים שאתם רוצים לדעת בסבלנות. אם אין לו זמן לדבר הוא יאמר לכם בפירוש שהוא יקבע אתכם מועד אחר לשיחה כאשר האדיבות שלו תשפיע על הבחירה באופן משמעותי במיוחד, הרי אף אחד לא רוצה לעבוד עם שיפוצניק לחוץ ולא נעים. שימו לב גם לרמה המקצועית שלו בטלפון ועד כמה הוא יודע על מה הוא מדבר, וכמובן עד כמה הוא חור לסגור אתכם ומפיל עליכם מניפולציות.

אל תשכחו לשפוט לפי המחיר

יש אנשים ששומעים את המחיר וכבר מחליטים שהם בחרו בשיפוצניק או קבלן עבודות גבס מומלץ. ככה זה, הטיות קוגניטיביות כאלו קורות בכל הזמן ולמעשה אין לנו שליטה עליהם. לפעמים אנו פשוט נחפש תירוצים וחיזוקים להחלטה שלמעשה כבר התקבלה ואין עם זה בעיה, אך לא כשבוחרים רק לפי המחיר. המחיר אולי נשמע לכם זול וקורץ אך תזכרו שאם העבודה תהיה רעה בפועל תבזבזו הרבה יותר כסף והרבה יותר זמן.

 

img-1

איך למצוא שיפוצניק מומלץ באשדוד?

שאלה: שמעתי כל כך הרבה סיפורי אימה על שיפוצים באשדוד. איך אני מוצא קבלן טוב שיסיים את העבודה בזמן ולא יגבה ממני מחיר מופרז?

תשובה:

בין אם אתה מחפש לעצב מחדש את המטבח או לבצע שיפוץ כולל של הבית האשדודי שלך, שביעות הרצון והשפיות שלך יהיו בקורלציה מלאה עם היכולת שלך לשכור את שירותיו של קבלן שיפוצים מומלץ ומקצועי, שניתן יהיה לסמוך עליו ושיהיה אמין.

“זוהי טעות נפוצה להניח כי אם אדם מציג עצמו כ‘בעל רישיון ומבוטח בפוליסת ביטוח’ יש לכך חשיבות מיוחדת,  אך למעשה זה לא יותר מדרישות הרף המינימליות, “בדיוק כמו שספורטאי זקוק לריאות. “ובזמן שבדיקת המלצות יכולה לתת לכם מושג לגבי הכישורים של הקבלן ועל ההיסטוריה שלו בסיום פרויקט בזמן ובלי חריגה מהתקציב, קשה עד מאוד להעריך את מצבו הכלכלי האמיתי של העסק של הקבלן. אם לקוח אחד לא משלם בזמן או שפרויקטים שהיו צפויים להתחיל ירדו מהפרק, הקבלן קורס, הדבר גורר עצירה מוחלטת של פרויקטים ולא משאיר סיכוי שתקבלו את המקדמה ששילמתם חזרה”.

דני  תורג’מן נחושים להסיר את הסיכון הטמון בעבודות שיפוץ גדולות של הבית על ידי הצגת שקיפות מרחיקת לכת בכל דבר שהם עושים. השליטה של דני תורג’מן בשרשרת האספקה שלה ומחויבותה לספק כוח אדם, חומרי בניין וכסף מציבים אותה בעמדה ייחודית בה היא מסוגלת להבטיח מבחינה כלכלית שכל השיפוצים יבוצעו בצורה  מרשימה ואסתטית ובמסגרת התקציב.

להלן, כמה טיפים מדני תורג’מן שיפוצניק מומלץ למציאת קבלן שהעסק שלו במצב טוב ומציע עבודה איכותית ברמה גבוהה:

 מפה לאוזן

בקשו המלצות מחברים, בני משפחה, ועמיתים לעבודה שביצעו שיפוץ דומה. למדו מהם על ההצלחות, נקודות ה-”כאב”, והכישלונות שהם חוו בעצמם במהלך פרויקט השיפוץ שלהם. אבל זכרו שאפילו אם הקבלן  הומלץ לכם על ידי חבר שפרויקט השיפוץ שלו הסתיים בהצלחה, זו אינה ערובה לכך שתשיגו תוצאה זהה, אפילו אם הפרויקטים דומים.

ניסיון של אדם אחר עם קבלן יכול להיות מאוד סובייקטיבי; ייתכן שיהיו לו טעם וההעדפות שונות משלכם,  ומה שהוא מחשיב כאיכות מספקת, אתם עלולים להחשיב כמעטה.

וזה נכון גם בתרחיש ההפוך: רק בגלל שלמישהו הייתה חוויה לא טובה עם קבלן, לא אומר שגם לכם תהיה. למשל, יכול להיות שהתקציב שלהם לא היה מספיק, מה שגרם לכך שלפרויקט חסרו משאבים. היקף העבודה יכול להשתנות בצורה משמעותית מפרויקט לפרויקט.

“אולי הדירה שלכם היא בקומה העשירית של בניין יוקרתי שלו יש חוקי שיפוץ מגבילים עם דרישות ביטוח בגובה של 10 מיליון שקלים, בעוד שהדירה של החבר שלכם הנמצאת בקומה הראשונה של בניין ממוצע, היכן שהגישה קלה יותר אליו ועלות דרישות הביטוח הן 2 מיליון שקלים בלבד. עבודת השיפוצים שלכם תהיה כמעט בוודאות הרבה יותר קשה לביצוע ותעלה יותר”.

בצעו מעט עבודת בילוש אונליין

ביקורות שמפורסמות בגוגל ובדיוני פורומים באתרים של סוכנויות נדל”ן  מקומיות יכולות לספק לכם הצצה לחוויות של אנשים אחרים עם קבלנים מסוימים.

כאשר אתם קוראים ביקורות, חפשו קבלנים שיפוצניקים מומלצים שמתמחים בשיפוץ של בתים ועבודות גבס כמו שלכם:אם אתם מתגוררים בבית היסטורי הבנוי מאבן, אבל אנשי המקצוע שאתם שוקלים לשכור משפצים בעיקר דירות מודרניות – הם ככל הנראה לא ההתאמה הכי טובה לצורכיכם.

הטילו ספק בביקורות: אפילו לאחר מחקר נרחב ברשת קשה לקבוע אם איכות העבודה של הקבלן טובה, חוקית, ונבחנה בצורה ראויה, וביקורות נוטות להיות מוגבלות במה שהן חושפות על הערך ביסוד עבודתו של אדם מסוים.

אם אתם אכן נתקלים בביקורת לא טובה על קבלן, זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לפסול אותו. אם פרט לכך הקבלן נראה כאחד שיכול להתאים לביצוע העבודה, שאלו אותו מה התרחש בפרויקט הקודם שלו שזיכה אותו בביקורת הלא טובה.

תוכלו לבצע מחקר מעמיק יותר בעזרת מחלקת הבניינים של העיר, שמתחזקת מאגר נתונים המאפשר לכם להזין שם של קבלן ולצפות בהיסטוריית היתרי העבודה שלו. לא רק שתוכלו לגלות כמה עבודות הוא ביצע אלא תוכלו גם לבצע חיפוש על קבלני המשנה שלו כולל חשמלאים ואינסטלטורים.

שימו לב שאם אתם מגלים שקבלן נשכר לבצע בו זמנית מספר עבודות, זה לא צריך בהכרח להעלות אצלכם ספקות. “ישנו מיתוס האומר שהם יכולים לבצע רק פרויקט אחד בכל פעם”, “ אבל אם כקבלן  יש לך רק עבודה אחת בכל פעם, איך אתה מצליח לגרום לכך שקבלני המשנה הטובים ביותר בשוק ימשיכו לעבוד עימך?”

התחילו בלבדוק המלצות מלקוחות קודמים של הקבלן – אך אל תעצרו שם.

לשם התחלה פנו לשני ממליצים לפחות שהם לקוחות קודמים כולל, אם הדבר אפשרי, ללקוח שהקבלן לא סיפר לכם עליו בכדי לקבל תמונה יותר מאוזנת. “זוהי לא משימה קלה, אבל אם אתם מוציאים סכומי כסף משמעותיים, זה שווה את זה”,.

שאלו שאלות כלליות בנוגע לרמת שביעות הרצון שלהם מהשיפוץ והאם הם היו שוכרים את אותו הקבלן שוב, ואל תהססו לבקש פרטים מדויקים: האם הפרויקט הושלם בזמן? האם היו אילו שהן טעויות, אי הבנות, או חיובים בלתי צפויים? האם הלקוחות ביקרו באתר הבנייה, והאם הם היו מרוצים מהאופן שבו הוא נוהל?

לאחר מכן, שוחחו עם הארכיטקטים וקבלני המשנה שאיתם עבד הקבלן בכדי לגלות אם היה קל לעבוד איתו, והאם הוא שילם בזמן. הצעד הזה – שאנשים החושבים לצאת בפרויקט שיפוץ כמעט תמיד פוסחים עליו – ייתן לכם הבנה טובה לגבי הטמפרמנט של הקבלן, האופי שלו, והמהימנות שלו. זה גם רעיון טוב לשאול ספק של חומרים אם  הקבלן משלם לו בזמן.

“הסיבה שאתם בודקים על היסטוריית התשלומים שלו היא בכדי להחליט מהי הסבירות לכך שיצוצו בעיות כספיות- בעיקר שעבוד או משכון שיוטלו על הבית שלכם  בזמן או לאחר סיום הפרויקט” אומר פטרסון. יתרה מכך, הוא מוסיף, “אנשי מקצוע נמצאים בעמדה טובה יותר בכדי לדבר על העבודה של אנשי מקצוע אחרים.”

 

הסתכלו מעבר למה שמוצג בהצעת המחיר – ואל תשכחו מהביטוח.

שיטות לקויות של ניהול חשבונות ,ניהול והערכה לעיתים קרובות מובילות לכישלון הקבלן לכן, אם אתם לא מקבלים הצעת מחיר ברורה ומפורטת בפרק זמן סביר, עליכם להטיל ספק האם עסקיו של הקבלן במצב טוב.

בנוסף, בדקו גם שלקבלן יש את הביטוח המתאים עבור סוג העבודה שהוא יבצע בפרויקט שלכם. בעוד שכל אחד יכול לטעון שיש לו ביטוח חבות כללית, זה לא מבטיח שכוחו של הביטוח תקף, שהוא עדכני ומספיק.

“זה די נפוץ שקבלנים יבטחו עצמם כאנשי נגרות, אבל אם באתר הבנייה הם מציגים עצמם כקבלן כללי ונגרם נזק לבית, הגורם המבטח לא יכסה את הנזקים והבעלים יישאו בהוצאות.”

ואל תתעלמו מביטוח פיצויים לעובדים. “לא מדובר רק בלחשוב באופן אתי. האם אתם רוצים אנשים שעובדים בפרויקט מבלי שיהיו מוגנים מבחינה משפטית. “זה אומר שגם אתם לא מוגנים מבחינה משפטית. אם מישהו ייפצע, המעסיק ואתם תהיו אלו שיקנסו וייתבעו”.

בחנו היטב את הצעת המחיר שאתם מקבלים מהקבלן.

“הפירמה שלנו עושה שימוש בנתונים בכדי לקבוע מה יהיו עלויות הניהול של הפרויקט, ניהול האתר וכוח העבודה, כולל הזמן שבו ייקח להשלים את הפרויקט בכדי לחזות במדויק את עלויות התנאים הכלליים והוצאות התקורה שלאחר מכן משורטטים בקו ברור”, פטרסון מציין. אנו מאפשרים לבעלי בתים לדעת מה משך הזמן שבו צפוי להימשך השיפוץ וכמה יעלה כוח העבודה, וזה מקנה להם את הזכות לשאול את הקבלנים שאלות נכונות ולבצע את ההחלטה הנכונה בשכירת הקבלן.”

אם הקבלן שאתם שוקלים לשכור מתחמק מסוג כזה של שאלות, ראו בזאת נורה אזהרה מהבהבת.

“קבלנים טובים הם כמו ספר פתוח

Open chat
היי מה אפשר לעזור
להתקשר