דני תורג'מן קבלן שיפוצים

tourgeman-renovations

שיפוצים לבית יכולים להיות יחסית פשוטים לעומת שיפוצים לבניין. אתם קובעים אותם לבד, אתם מחליטים כמה הם יעלו ובמי לבחור אך חשוב לזכור שיש גם חסרונות. הם יקרים מאוד ולעתים יהיו לכם בעיות עם השכנים. הזמנת שיפוצניק לבניין היא לא אירוע נפוץ וזה הזמן לדבר על הדרך לבחירתו.

כיצד נחליט על שיפוצניק לבניין?

בחירת שיפוצניק לבניין היא לא החלטה פשוטה ממש כמו שכל החלטה לבניין שלם לא תהיה פשוטה. במקרה הזה מדובר על החלטה שעולה כמה עשרות אלפי שקלים ויכול להיות שאם ייבחרו שיפוצניק לא  כל כך מנוסה הוא בסופו של דבר יפגע בנראות הבית או יכניס את כולם למרה שחורה. מה אפשר לעשות כדי לבחור נכון? לבחור ביחד. ועד הבית צריך לקבוע מי יהיה השיפוצניק בהחלטה משותפת כאשר כל אחד רשאי להעלות אפשרויות. כמובן שהמחיר יהיה הפרמטר המשמעותי בבחירה אך עם זאת יש לבדוק את הניסיון שלו ואת האמינות שלו עם הסכם עבודה מסודר.

אלו עבודות הוא יכול לבצע?

שיפוצניק לבניין יכול לבצע מגוון רחב של עבודות כמו למשל התקנת חיפויים, שהיא אחת העבודות הנפוצות ביותר בימינו. למה היא כל כך נפוצה. בגלל עלות מול תועלת. מדובר בפעולה די פשוטה, מהירה שלא מצריכה היתר בנייה, החיפויים חזקים ועמידים מאוד לטווח ארוך וגם המחיר זול מאוד. השיפוצניק יכול להתקין חיפויי עץ או חיפויי לבנים גם בצד החיצוני וגם בצד הפנימי של הבניין. כמו כן הוא יכול לטייח מחדש את הקיר, הוא יכול לבנות גומחות מגבס היכן שיש צורך, הוא יכול לתקן את הלבנים בחנייה, להשלים בטון שנהרס וכן הלאה.

מתי יש צורך בהיתר מהעירייה?

כאשר עובדים עם שיפוצניק לבניין אין באמת צורך בהיתר אלא אם מבצעים שינוי בצורת הבניין. אם מגדילים את הבניין או בונים עוד חניות, משנים משהו במפלסים או משנים את הסידור הפנימי שלו בצורה קיצונית אתם חייבים להודיע לעירייה ולקבל היתר מתאים. אם מדובר על התקנת ריצוף, שינוי פנימי קל או כל שיפר של המבנה כמו טיוח מחודש אין כל צורך בהיתר כלשהו.

img-1
Open chat
היי מה אפשר לעזור
להתקשר