דני תורג'מן קבלן שיפוצים

tourgeman-renovations

בחירת שיפוצניק לבית לא תמיד תהיה בחירה כל כך נעימה. אמנם אתם מתרגשים לקראת תחילת השיפוצים אך בכל זאת מדובר על עלויות לא נמוכות בכלל וכמובן על בעיית אמינות שתמיד תרחף מעל האוויר, כאשר לכם אין באמת ידע בשיפוצים. הנה כמה שאלות נפוצות שיעזרו לכם לקראת תקופה זו.
האם צריך היתר בנייה לשיפוצניק?
כדי לשפץ את הבית יש סיכוי שתצטרכו להוציא היתר בנייה. כיצד תדעו זאת? אתם יכולים לשאול את השיפוצניק בעצמו, אתם יכולים לברר באינטרנט או לשאול את העירייה. כל שלושת האפשרויות יכולות לעזור לכם להבין תוך כמה דקות האם השיפוצים שלכם יצטרכו להידחות בעוד מספר חודשים או שאתם יכולים להתחיל כבר ממחר אם השיפוצניק פנוי. היתר בנייה לשיפוצניק יתבקש כאשר הוא מוסיף בנייה למבנה ולא כאשר מבצעים שינוי פנימי. אפילו אם מדובר על קיר גבס חיצוני שיוצר עוד חדר אתם צריכים אישור בנייה.
כמה עולה בשיפוצניק לבית?
לשיפוצים בבית יש טווח מחירי כה גדול ולכן אי אפשר להגדיר את הסכום. אפשר לומר שהוא מתחיל מ-10 אלף שקלים ויכול להגיע עד למעלה מ-100 אלף שקלים. בסופו של דבר שיפוצים תלויים מאוד בשטח שיש לשפץ ובסוג השיפוצים וכך למשל התקנת אריחי קרמיקה בבית או ריצוף חדש ברצפה יכולים לעלות 20 אלף שקלים בעוד שיפוצים מאסיביים יותר שכוללים הקמת חדר נוספת או שבירה של קיר בין הסלון למטבח יעלו 50 קלף שקלים ויותר.
מתי נשלם לשיפוצניק?
אחת השאלות הכי חשובות היא לגבי מועד התשלום. יש אנשים שלא מבינים מתי הם צריכים לשלם לשיפוצניק כאשר רוב השיפוצניקים מן הסתם יבקשו מכם את הכסף מראש, או לפחות חלק נכבד ממנו. אם אתם חוששים מהשיפוצניק ואתם לא חושבים שהוא אמין אז אל תתמקחו איתו על מועד התשלום, אלא פשוט אל תבחרו בו מראש. אם אתם חושבים שהוא אמין אתם יכולים לסגור איתו על תשלום של שליש מהסכום מראש, שליש בתחילת השיפוצים ושליש בסופם. זה ייתן לשני הצדדים ביטחון ואמון אחד בשני כאשר אפשר לספק את הצ’קים מראש לפי תאריכים.

Open chat
היי מה אפשר לעזור
להתקשר