דני תורג'מן קבלן שיפוצים

tourgeman-renovations

קבלן שיפוצים באשדוד, תל אביב והמרכז מסביר לנו איך מוצאים קבלן שיפוצים טוב

זכויות יוצרים: דני תורג’מן

פרויקט שיפוצים שמשתבש הוא סיוט עבור כל מעצב או בעל הבית… וזה קורה לעתים קרובות מדי! אתה מכיר את הסיפור: העבודה נמשכת זמן רב מהצפוי, העבודות לא נעשות כהלכה, קיצורי דרך שנעשים ועלויות הגבוהות ממה שהן צריכות להיות. אנו חיים את חיינו בבתים שלנו, אך לעתים קרובות מדי, פחות מחקרים נעשים בעת שכירת קבלן מאשר בעת רכישת מכונית חדשה או בחירת מספרה. למרבה המזל, בבלוג היום אנו דנים בדרך הטובה ביותר למצוא שיפוצניק או קבלן כללי. להלן למה צריך לצפות כאשר מעסיקים קבלן.

“מהי האחריות העיקרית של קבלן שיפוצים באשדוד?”

ניתן לסכם זאת בכישורי ניהול פרויקטים ותקשורת מעולים. קבלנים צריכים לבצע את העבודה בשלמותה ולהפוך את החיים שלך לקלים – לא כאב ראש. הנה רשימת האחריות שכל קבלן טוב יוכל לענות עליה:

 • השגת רישוי מתאים, ביטוח ומסמכים נוספים הנדרשים על ידי העיר, המדינה וספציפית לצרכי הבנייה.
 • סקירת תנאי האתר ואת כל המסמכים והשרטוטים הרלוונטיים על מנת להבין היטב את הפרויקט ולתת הצעת מחיר.
 • ציון היקף העבודה, לוח הזמנים ובסופו של דבר חוזה.
 • הגדרת לוח הזמנים לביצוע העבודה ולתשלומים.
 • דרישה ומעקב אחר העצות של האדריכלים והמהנדסים.
 • ניהול ותיאום היבטים כלליים של פרויקט, כגון דרישות האתר.
 • העסקת כוח אדם מיומן, שימוש בכלים, ציוד ושירותים שונים המתאימים לביצוע העבודה.
 • תיאום בין קבלני משנה והספקים השונים הנדרשים לביצוע העבודה ופיקוח אחר טיב העבודה שהם מבצעים.
 • הקפדה על תקשורת עם הלקוחות לשם מעקב אחר ביצוע העבודה והתשלום ולוחות הזמנים הכרוכים בכך.
 • סקירת השלמת הפרויקט עם הלקוח ואת התשלום הסופי.
 •  

“מה צריכות להיות הציפיות שלך בעבודה עם קבלן שיפוצים?”

כאשר אתה נפגש לראשונה עם קבלן פוטנציאלי, עליכם לשתף פעולה יחד לשם קבלת החלטות לגבי היקף העבודה, החומרים, לוחות הזמנים ולגבי הדרך בה תיצרו קשר אחד עם השני. לקבלנים יש הרבה מיומנויות, אך קריאת מחשבות אינה אחת מהן. באיזו תדירות אתה מצפה לתקשר עימו? איך ייראה לוח התשלומים? עליך להיות ברור, ישיר והחלטי. אל תחשוש לדבר על מה שאתה רוצה, אך יחד עם זאת, חשוב להיות פתוח לרעיונות ולהצעות של קבלן. הם בעלי המקצוע עם הידע והניסיון בנושא בנייה. ואולי הכי חשוב, וודא שהכל מתועד בכתב.

חשוב מאוד לסמוך על הקבלן שלך ולסמוך על התהליך. בצע את בדיקת הנאותות שלך ובקש הפנייה ללקוחות של אותו קבלן לשם קבלת חוות דעת. התקשר אליהם כדי לוודא שהם מרוצים מעבודתו. בקש מהקבלן שלך לראות עבודות דומות שהושלמו. וודא שחלק מהעבודות וההפניות הקודמות אינן חדשות מדי. פרויקטים חדשים עלולים בקלות להיראות נהדר. בדוק כיצד פרויקט ישן יותר מתוחזק לאורך זמן.

“איך אתה יודע מתי אתה צריך להזמין קבלן שיפוצים?”

כאשר בוחנים את היקף השיפוץ שלך והאם אתה זקוק לקבלן כללי, כלבויניק או “עשה זאת בעצמך”, מקום טוב להתחיל בו הוא לשקול את רמת העבודה שהפרויקט שלך ידרוש: האם אתה תולה דברים על קירות או ממש שובר אותם? האם אתה מחדש את האריחים הקיימים או מחליף אותם? פרויקטים קטנים יותר כגון ביצוע תיקונים מיועדים לכולבויניקים, בעוד שפרויקטים גדולים יותר שעשויים לערב את מערכת החשמל או את הצנרת שלך, ידרשו באופן טבעי היתר או פיקוח, ובמקרה זה קבלן עם רישיון שיפוץ מטעם המדינה הוא חובה.

עבור כאלה שמשפצים בפעם הראשונה, ייתכן שהיקף העבודה יהיה קשה לחישוב. אם אתה גר בבניין משותף, ייתכן שהסכם השינוי שלך כולל פרמטרים שיעניקו לך הנחיות את מי לשכור. במצבים אחרים, בדיקת במחלקת הבנייה של המדינה שלך תעניק לך תחושה לגבי סוגי הפרויקטים שידרשו היתר. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא, כי עיגול פינות על ידי שכירת עובדים ללא רישיון אינו שווה את הסיכון.

“כמה אתה צריך לשלם? למה עליך לצפות?”

באזור אשדוד והמרכז, תוכל לצפות כי שיפוץ מטבח יתחיל ב- 30 אלף שקלים, שיפוץ אמבטיה יתחיל ב20 אלף שקלים, ושיפוץ כולל של דירה יתחיל של ב- 250 שקל למטר רבוע. הפרטים אודות הפרויקט הסציפי והיקפו יגדילו או יקטינו את העלות. להלן מספר פריטים שכדאי להתכונן לתשלום נוסף עבורם:

 • אם אתה מחפש סיוע בעיצוב מעבר למה שהקבלן שלכם יכול לספק, למשל תכנון החלל, או פריטים עיצוביים (בחירת חומרים, אביזרים וגימורים, יצירות אמנות), תוכל להשיג זאת באמצעות שכירת מעצב מקצועי.
 • אם הפרויקט שלך מחייב העסקת אדריכל, שרטוטים חתומים והיתר הגשה ומשיכה.
 • אם הפרויקט שלך דורש שבירת קירות וכתוצאה מכך יש לעדכן את מערכת החשמל או את הצנרת שלך כדי לעמוד בתקנות.
 • שינויים המשפיעים על היציאה (כניסה או יציאה חיצונית, כמו דלתות וחלונות), שימוש (שינוי חלל יבש לחלל רטוב, או להיפך), או אכלוס (איחוד דירות, הוספה או הסרה של מספר חדרי השינה הרשומים), כל אלה צריכים להיות רשומים ומאושרים על ידי מחלקת הבנייה ועל ידי מכבי האש.
 •  

“מה הם שלושת הדברים העיקריים שצריך לחפש כששוכרים קבלן שיפוצים?”

(1) האם הם קומוניקטיבים? וודא שאתה יכול לסמוך על הקבלן שלך שיהיה קומוניקטיבי ומגיב לאורך כל תהליך השיפוץ, וודא ששני הצדדים יהיו מתואמים – במיוחד מבחינת לוחות הזמנים.

(2) האם הם מתאימים לאישיות ולסגנון שלך? הרושם הראשוני כן חשוב! חשוב לוודא לא רק שהקבלן יכול לבצע את החזון שלך בהצלחה מבחינה ויזואלית, אלא גם ששכרת מישהו שאתה אוהב ורוצה לעבוד איתו.

(3) האם לקבלן שלי יש הפניות מהימנות עדכניות? חשוב שתוכל לקבל הפניות לפרויקטים דומים שהקבלן שלך השלים. אתה צריך להיות מודע לגבי רמת שביעות הרצון של לקוחות העבר שלהם.

“איך מוצאים קבלן לעבוד איתו?”

כשאתה בודק קבלנים, התחל בחיפוש מישהו עם ניסיון בשכונה שלך או עם סוג הפרויקט המסוים שלך. זה יכול לעזור לך לצמצם את הבחירה מאלפי קבלנים כלליים ועד קומץ אנשי מקצוע מנוסים. אנו ממליצים להסתכל בגוגל מיי ביזנס לראות ביקורות.

Open chat
היי מה אפשר לעזור
להתקשר